Dzisiaj jest piątek, 03 lutego 2023 roku
 O nas     Wydarzenia     Publikacje     Zapowiedzi     Recenzje     Autorzy     Artyści     Kiosk     Kontakt
  Wydarzenia

  HOME  

9 października 2012 o godz. 18.00 - WIELOGŁOS POETYCKI w Muzeum Władysława Broniewskiego w Warszawie ( ul. J. Dąbrowskiego 51)

 

O AUTORACH

 

Barbara Janas-Dudek chorzowianka – rocznik 76. Ukończyła Wyższą Śląską Szkołę Zarządzania. Pasjonatka sztuki, psychologii, podróży i słowa. Związana z Klubem Promocji Poetyckich Macieja Szczawińskiego. Laureatka kilku konkursów poetyckich.  Gość „Artystycznych Spotkań”  w radio Katowice. Zadebiutowała w 2009 r. tomem wierszy „Oczy na uwięzi”, z którego już dawno przestała big dumna. W 2011 r., nakładem Zaułku Wydawniczego Pomyłka ukazał się arkusz poetycki „Alfabet Lęku”. W roku następnym ta sama oficyna literacka wydała książkę poetycką Zakład Pracy Chronionej.  Jej teksty ukazały się również w kilku almanachach poetyckich, ArtPub, Śląskiej Strefie Gender , „Toposie”, „Nieregularnym Piśmie Kulturalnym – Kwartalnik” i „Szafie”. Współorganizator chorzowskich imprez literackich „Port Poetycki” Współpracuje z Nieregularnym Pismem Kulturalnym „Kwartalnik”. Jest również autorką  monodramu „zakład pracy chronionej”, na podstawie którego wraz z mężem, poetą Jackiem Dudkiem, przygotowała inscenizację teatralną pod tym samym tytułem.

 

Teresa Rudowicz, mieszka i pracuje w Kaliszu. Ukończyła filologię polską. Pasjonuje się tropieniem literackich śladów w Wielkopolsce i popularyzację literackiego Kalisza. Opublikowała na ten temat (pod innym nazwiskiem) kilka książek, audycji radiowych
i kilkadziesiąt artykułów w prasie.
”. W 2010 r. ukazał się jej debiutancki arkusz poetycki „Oni. Wiersze z pamięci”. Publikowała poezję w sZAFie, Migotaniach, przejaśnieniach i we Fragmencie. Współpracuje z kwartalnikiem literacko-artystycznym sZAFa. Związana  
z portalem
www.salonliteracki.pl. Jest członkiem założycielem Stowarzyszenia Promocji Sztuki „Łyżka mleka” i członkiem Stowarzyszenia  „Salon Literacki”

 

CEZARY SIKORSKI - ur. 1957 - Studia filozoficzne na Uniwersytecie Wrocławskim (1980). Doktorat z nauk humanistycznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza (1987). Wydał
2 książki poetyckie Droga z Daulis do Delf (2009) i Monadologia stosowana (2011), Pięćdziesiąt cztery sonety (2012). Razem z Przemkiem Cerecież-Tarabickim, malarzem ze Szczecina, album obrazów, szkiców i wierszy: Szkice z życia materii martwej. Wyimki z  Elegii duinejskich  R.M. Rilkego (2011). W przygotowaniu redakcyjnym tom wierszy Według Józefa.

Jest wydawcą. W prowadzonym przez niego Zaułku Wydawniczym Pomyłka ukazały się książki Aleksandry Słowik, Izaabelli Fietkiewicz-Paszek, Karola Samsela, wiersze Teresy Rudowicz, Barbary Dudek i innych. Zaułek Wydawniczy Pomyłka ściśle współpracuje
ze Stowarzyszeniem Promocji Sztuki Łyżka Mleka, którego jest członkiem założycielem.

 

 

KAROL SAMSEL

rocznik 1986 r. Poeta mieszkający w Ostrołęce. Doktorant Wydziału Polonistyki, student filozofii na Uniwersytecie Warszawskim. Laureat Nagrody im. Władysława Broniewskiego, Zwycięzca konkursów poetyckich: I miejsce w XXXII konkursie o nagrodę „Jesiennej Chryzantemy”, I miejsce w XV ogólnopolskim konkursie im. D. Maliszewskiego oraz w Pierwszym Turnieju Jednego Wiersza im. Wandy Karczewskiej (2011).W latach 2006 - 2010 Członek "Literatorium", ostrołęckiego klubu poetów. [Redaktor "Zeszytów Poetyckich". Członek Związku Literatów Polskich. Publikował recenzje i studia literackie m. in.
w Tekstualiach, Wyspie, ZNAJ , Wakacie i na stronach Biura Literackiego Jego ostatnie tomiki to:Manetekefar (2009), Kamienie - Pieśni na pożegnanie (2010). Dormitoria (2011).

W marcu tego roku w Galerii "Trystero", w Szczecinie miała miejsce premiera AltissimumAbiectum" - książki stworzonej wraz z Krzysztofem Schodowskim.

   
2023 © Zaułek Wydawniczy Pomyłka || CMS System powered by media-projekt.pl || Design by Promoline