Dzisiaj jest sobota, 26 listopada 2022 roku
 O nas     Wydarzenia     Publikacje     Zapowiedzi     Recenzje     Autorzy     Artyści     Kiosk     Kontakt
  Artyści

  HOME    Hinz-Wladyka Alexandra    

Przemysław Cerebież - Tarabicki
Teresa Babińska
Krzysztof Schodowski
Jarek Wójcik
Danuta Dąbrowska
Rafał Babczyński
Andrzej Sznejweis
Maciej Woltman
Kuczara Maria (Maja)
Raciborska Olga
Paszkowska Anna
Kowalczyk Konrad
Hinz-Wladyka Alexandra
Rusinek Anna Maria
Klary Beata Patrycja
Rapsa Krzysztof
Osajda Mateusz
Zieliński Wojciech

Alexandra Hinz-Wladyka

Urodziła się w roku 1963 roku w Gdańsku. Od roku 1989 mieszka i tworzy w Niemczech jako niezależny artysta plastyk w dziedzinie malarstwa i fotografii. Jest członkiem Związku Niemieckich Artystów Plastyków oraz Stowarzyszenia Niemieckich i Austriackich Artystek i patronów sztuki GEDOK.

Miała wiele wystaw indywidualnych i grupowych w Niemczech, Francji i Polsce, odbyła podróże studyjne do Francji i USA.

W roku 2005wzięła udział w jubileuszowym koncercie 60-lecia Radia Gdańsk, którego światowa premiera odbyła się na scenie Opery Bałtyckiej. Ramy Oratorium Gdańskiego wyznaczył tekst Pawła Huelle do muzyki Marka Kuczyńskiego. Na tą okazję przygotowany został film-wizualizacja Roberta Turły o historii miasta Gdańska, na podstawie malarstwa Alexandry Hinz-Wladyki.

W 2007 roku w Fundacji Güntera Grassa miała miejsce światowa premier Siedmiu pieśni miłosnych do słów Pawła Huelle i muzyki Marka Kuczyńskiego, z udziałem artystów polskich i niemieckich, której towarzyszyła wystawa prac Alexandry Hinz-Wladyki, z serii Siedem pieśni miłosnych.

Do jej większych projektów należy udział w 2010 roku w organizacji multimedialnego spektaklu, Historia pewnego drzewa, sfinansowany przez pełnomocnika Rządu Federalnego ds. Kultury i Mediów oraz przez Konsulat Generalny RP w Hamburgu.

W roku 2008 otrzymała nominację do „Souvergin European Art Prize” w Londynie.

W swojej twórczości artystka zbliża się do tematów egzystencjalnych, przekazując wizualnie bezkształtne i ulotne myśli. Jej prace tworzą własny, autonomiczny świat, nie podlegający żadnym ograniczeniom ani w procesie tworzenia, ani oglądania. W fotografii, posługując się światłem i cieniem, ujawnia to, co na co dzień niewidzialne lub tkwiące w podświadomości. Jej credo artystyczne: „Wszystko ma swój czas, momenty Bycia w momentach twórczych”.

 
   
2022 © Zaułek Wydawniczy Pomyłka || CMS System powered by media-projekt.pl || Design by Promoline