Dzisiaj jest sobota, 26 listopada 2022 roku
 O nas     Wydarzenia     Publikacje     Zapowiedzi     Recenzje     Autorzy     Artyści     Kiosk     Kontakt
  Wydarzenia

  HOME  

Karol Samsel i Beata Patrycja Klary z "Duszami jednodniowymi" w Muzeum Literatury w Warszawie
998315_713567278671889_680571657_n
Wieczór z karolina Kułakowska i Jarosławem Eysymontem w "Galerii kapitańskiej" w Szczecinie. Artur Daniel Liskowacki o premierze ksiązki Karoliny Kułakowskiej "Puste muzea" ilustrowanej przez jarosława Eysymonta.
ald_o_ku__akowskiej
Wieczór z Leszkiem Żulińskim i Teresą Babińską w "Galerii kapitańskiej" w Szczecinie. Premiera nowej ksiązki Leszka Żulińskiego z ilustracjami Teresy Babińskiej
ADL_o_Zulinskim
Wyróżnienia dla publikacji Zaułka Wydawniczego "Pomyłka" na 53. Konkursie organizowanym przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek. Kategoria "Literatura piękna" - nie przyznano I nagrody. Przyznano cztery wyróżnienia. Wszystkie dla Zaułka "Pomyłka"
nkr_kategoria___literatura_pi__kna
II Ogólnopolski Festiwal Poetycki im. Wandy Karczewskiej - Kalisz, 16-17 XI 2012
Druga edycja imprezy literackiej organizowanej przez kaliskie Stowarzyszenie Sztuki Łyżka Mleka (pełen program festiwalu)
Spotkanie z Cezarym Sikorskim i Karolem Samselem w Galerii Sztuki Inny Śląsk w Tarnowskich Górach


cs.JPG
9 października 2012 o godz. 18.00 - WIELOGŁOS POETYCKI w Muzeum Władysława Broniewskiego w Warszawie ( ul. J. Dąbrowskiego 51)
Beata Patrycja Klary ,,De-klaracje" spotkanie w Secesja Cafe 4 października o godz. 19 w Szczecinie
plakat_SZCZECIN.jpg
KONKURS NA AUTORSKIE OPRACOWANIE GRAFICZNE KSIĄŻKI TERESY RUDOWICZ PT. „BŁĘDNE OGNIE”Zwiersz się z nami pod wieczór - Teresa Rudowicz i Iza Fietkiewicz-Paszek

17 sierpnia o godz. 18:00 w Sali Studio Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, ul. Łazienna 6, wystąpią Teresa Rudowicz (Aneta Kolańczyk) i Izabela Fietkiewicz-Paszek.

 

188083_266954866743194_888121246_n.jpg 

Premiera książki poetyckiej "Czekając na Malinę" w Kluboksięgarni Głośna w Poznaniu
996_1.jpg2 sierpnia 2012 przy ul. Św Marcina 30 o godzinie 19
Ważny debiut! Teresa Rudowicz!
W Zaułku Wydawniczym „Pomyłka” ukazał się tom wierszy Teresy Rudowicz pt. Podobno jest taka rzeka. Choć autorka ma już wcześniejsze publikacje książkowe za sobą, to właśnie ten tom trzeba uznać za jej właściwy debiut poetycki.
3 lipca o godzinie 19 w Galerii Trystero w Szczecinie odbędzie się premiera książki Teresy Rudowicz - Podobno jest taka rzeka
zaulek_zaproszenie.jpg
Leszek Żuliński Zaułek, czyli promenada...
11 maja na Warszawskich Targach Książki odbyła się uroczystość finałowa 52. Konkursu na Najpiękniejsze Książki Roku organizowanego przez Polskie Wydawnictwo Wydawców Książek. Na konkurs wpłynęło 159 książek 85 wydawców.Pośród nominowanych do nagród znalazły się aż cztery książki szczecińskiego wydawnictwa Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”.

        Oficyna ta powstała w listopadzie 2009 roku. Jak to możliwe, by w ciągu zaledwie dwu i półrocznej działalności nowe wydawnictwo, funkcjonujące w gąszczu licznej konkurencji, znalazło się w czołówce edytorskiej? Zaraz o tym opowiem, najpierw jednak kilka niezbędnych informacji.

25 maja o godzinie 19 w Galerii Trystero w Szczecinie odbędzie się premiera książki Barbary Janas - Dudek

 

 zaproszenie.jpg

Połączona z wystawą grafik Macieja Woltmana, który zilustrował książkę. 

Wynik konkursu Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek - Najpiękniejsze Książki Roku 2011
12 lutego o godzinie 18.00 w Klubie Kanapa Kulturalna w Krakowie spotkanie z Teresą Rudowicz i Izą Fietkiewicz-Paszek
images__1_.jpg
9 grudnia 2011 o godzinie 19.00 w Galerii Trystero w Szczecinie będzie mięć miejsce premiera nowej książki Oli Słowik "Kolejność stron"
images.jpg
25 listopada 2011 o godzinie 19.00 we Wrocławiu w Tajnych Kompletach spotkanie z autorami książki Szkice z życia materii martwej/Wyimki z Elegii duinejskich R.M.Rilkego
27 października 2011 - Spotkanie z poezją Izy Fietkiewicz-Paszek we Wrocławiu

Wiadomość z ostatniej chwili! W dniu 26 października, z przyczyn niezależnych od wydawcy oraz autorki książki spotkanie w Tajnych Kompletach we Wrocławiu zostało odwołane bez podawania terminu alternatywnego. Wszystkich zainteresowanych spotkaniem z przejmującymi sonetami Izy - serdecznie przepraszam.

Cezary Sikorski

11 października 2011 - spotkanie z Przemkiem Cerebież-Tarabickim i Cezarym Sikorskim w Warszawie
23 września 2011 - premiera książki Cezarego Sikorskiego i Przemka Cerebież-Tarabickiego w Galerii Trystero w Szczecinie
3 czerwca 2011

Zaułek Wydawniczy Pomyłka oraz Galeria Trystero mają zaszczyt zaprosić na spotkanie z autorką tomu poetyckiego Próby wyjścia - Izabelą Fietkiewicz-Paszek oraz obrazami Jarosława Wójcika, które towarzyszą wierszom w książce oraz w odrębnym – przygotowanym specjalnie na tę okazję - cyklu impresji pt. … and everything emptying into white.

Wiersze w interpretacji Małgorzaty Klary, aktorki Teatru Współczesnego w Szczecinie.

Wydarzenie będzie miało miejsce 3 czerwca 2011 o godzinie 19.00 w Galerii Trystero, przy ul. Wojciecha 1 w Szczecinie, w ramach projektu Sztuka - Obraz – Słowo, który dofinansowany jest przez Urząd Miasta Szczecin.

zaproszenie_net.jpg 

4 marca 2011 r.

4 marca 2011 w Galerii Trystero w Szczecinie miała miejsce prezentacja książki Cezarego Sikorskiego Monadologia stosowana. Została ona przedstawiona przez Mariana Dworakowskiego, aktora Teatru Współczesnego w Szczecinie jako Opowieść o Magdalenie i śmierci.

Trystero___Zaulek_zaproszenie2.jpg 

Wyniki konkursu na ekfrazę tryptyku Hieronima Boscha
Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu na ekfrazę Hieronima Boscha, zorganizowanego przez portal Fatamorgana oraz Zaułek Wydawniczy Pomyłka.
 
  • 1. miejsce dom/rtęć/skrzydła - Piotr  Nita
  • 2. miejsce Popołudnie Ewy - Natalia Dudkowiak
  • 3. miejsce Ogród rozkoszy ziemskich - Michalina Brachaczek
W dalszej części artykułu zaprezentowane są wyróżnione prace.
 
Ogólnopolski konkurs na ekfrazę tryptyku Hieronima Boscha "Ogród ziemskich rozkoszy"

Z przyjemnością informuję, że Portal pod wezwaniem Unii Pasjonatów Sztuk FATAMORGANA oraz Zaułek Wydawniczy POMYŁKA organizują ogólnopolski konkurs poetycki na ekfrazę inspirowaną tryptykiem H. Boscha "Ogród ziemskich rozkoszy".

Poniżej regulamin, dostępny także na portalu FATAMORGANA:

1 października 2010 r.

Dnia 1 października 2010 o godzinie 17-tej w Galerii Trystrero w Szczecinie odbył się wieczór autorski Aleksandry Słowik oraz wernisaż Teresy Babińskiej. Pierwsza jest autorką książki Jednoczęściowy wierzchni strój kobiecy, druga twórcą ilustracji i koncepcji graficznej tego tomu.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Bardzo smutna wiadomość

20 września 2010 roku zmarł nagle w wieku 43 lat nasz przyjaciel Bogdan Pieczkowski. To on był autorem projektu okładek do Drogi z Daulis do Delf i Jednoczęściowego wierzchniego stroju kobiecego. To on przeprowadził obie te książki przez trudną drogę składu i łamania. Miał zawsze wiele świetnych pomysłów. Był sztukmistrzem sztuki drukarskiej. Będzie nam go bardzo brakowało

19 lutego 2010 r.
Dnia 19 lutego 2010 w Szczecinie w Galerii Trystero przy ul. Wojciecha 1 miało miejsce spotkanie z Cezarym Sikorskim autorem książki Droga  z Daulis do Delf oraz z autorem ilustracji do tej książki Przemysławem Cerebieżem-Tarabickim. Oprawę muzyczną przygotowała Aleksandra Pstrągowska (piano) i Michał Balcerowicz (flet). Ponadto podawano całkiem niezłe wino.
   
2022 © Zaułek Wydawniczy Pomyłka || CMS System powered by media-projekt.pl || Design by Promoline